Запорізьку теплову електростанцію виведуть у простій на 3 місяці

Запорізьку теплову електростанцію виведуть у простій на 3 місяці

З 1 січня 2020 року Запорізьку ТЕС, яка належить компанії «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО», виведуть у вимушений простій. Повідомляє «МедіаЦентр Енергодар».

Згідно з наказом з 1 січня наступного року по 31 березня 2020 року, станція не буде працювати у штатному режимі. Компанія зазначила, що провини працівників в цьому немає. Згідно з пунктом наказу працювати залишаться директор ТЕС, головний бухгалтер та ті співробітники, які виконуватимуть роботу в режимі неповного робочого часу.

У компанії причину пояснюють тим, що наразі існує несприятлива ситуація на ринку електроенергії.  

«Зараз на ринку електроенергії діють умови, при яких вітчизняна генерація змушена працювати собі в збиток. Це пов'язано з імпортом електроенергії і низькими прайс-кепами- штучним обмеженням ціни, встановленим в оптовому ринку електричної енергії. Вночі, коли прайс-кепи і споживання низькі, ТЕС змушені продавати електроенергію в енергосистему. Днем прайс-кепи вище і споживання більше, але перевагу віддають імпорту, і в ОЕС заходить електроенергія з Росії та Білорусі (в Бурштинському енергоострові - зі Словаччини), а українські ТЕС змушені зупиняти блоки. Таким чином, зарубіжні виробники заробляють, а українська генерація змушена працювати собі у збиток за низькими прайс-кепами в нічний час. Через збиткову роботу станції змушені виводити частину персоналу у простій» - йдеться у повідомлені.

Представники компанії зазначили, що ТЕС буде працювати мінімальним складом,та відповідне  рішення не вплине на енерго- і теплопостачання регіонів.

Колектив станції, які вимушено піде у 3-х місячний «простій», згідно з КЗоТом збереже 2/3 окладу та робочій стаж.

У роботі на Запорізькій ТЕС залишається 1 блок з 4 пиловугільних. Станція готова включати додаткові блоки в разі потреби і заявки системного оператора.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі