Згадали про медиків: з резервного фонду обласної ради виділили 1,5 мільйона гривень на боротьбу з інфекцією

Згадали про медиків: з резервного фонду обласної ради виділили 1,5 мільйона гривень на боротьбу з інфекцією

На позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області разом зі штабом по боротьбі з коронавірусом, можновладці вирішили виділити 1,5 мільйона гривень на засоби індивідуального захисту для медиків.

Виділення коштів аргументували тим, що  витрати на придбання дезінфекційних засобів та засобів індивідуального захисту, а саме рукавичок, захисних масок та окулярів, спецодягу для медперсоналу бюджетом не передбачені. Однак постає питання, чому про цей факт згадали так «вчасно», адже майже пів місяця тому медики 18 комунальних некомерційних підприємств розповідали під час погоджувальної ради про катастрофічну ситуацію у медичних закладах.

Тоді обласні депутати нагадували, чому губернатор Віталій Туринок, залишається осторонь від явної проблеми, що загрожує життю запоріжан, натомість коштом бюджету продовжуються будівельні роботи фонтанів, скверів, площ, будівництво доріг.

Крім того, у  мережі функціонує карта медичного забезпечення, яка демонструє наявність тих чи тих засобів індивідуального захисту в лікарнях, а також має відомості про потребу медиків кожної установи. Згідно з даними у блоці "потреба" не вказано більш як 200-300 одиниць того чи того засобу індивідуального захисту. При цьому, найбільш забезпеченою залишається бердянська лікарня, якій вказаних засобів вистачить у середньому на 33 дні. Натомість, засоби наявні у пологовому будинку розраховані лише на один день роботи у разі знаходження в установі хворої на коронавірус жінки.

Навіть інфекційне відділення обласної лікарні забезпечене засобами індивідуального захисту лише на 5 днів. Це враховуючи, що медустанова є однією з основних лікарень Запорізької області розрахованих на допомогу хворим на коронавірус.

Мабуть, можновладці за пів місяця зрозуміли, що ситуація із вірусом не стає кращою, а тому гроші таки прийдеться виділити. Наразі кошти будуть передані Запорізькому обласному лабораторному центру МОЗ України для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби.

Крім того, на засіданні було затверджено перелік закладів для проведення обсервації  та ізоляції, це госпіталь для ветеранів війні у  Запоріжжі та санаторій «Глорія» у Приморську.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі