Запорізька історія успіху: згуртована Павлівська громада демонструє низку досягнень

Запорізька історія успіху: згуртована Павлівська громада демонструє низку досягнень

«Ми з радістю спостерігаємо за тим, як наші люди усвідомлюють потребу в об’єднанні зусиль для вирішення своїх потреб і не бояться брати на себе таку відповідальність»

2 роки тому на території Вільнянщини утворилась  Павлівська об’єднана територіальна громада. Звісно, на шляху громади виявилось чимало перешкод до здобуття автономності. Однак, на сьогодні ОТГ вже показує результати своєї плідної роботи. Журналісти видання «Факти Запоріжжя» навідались сюди та оцінили її спроможність.

Довідка:

До складу громади входять 20 сіл: Берестове, Біляївка, Василівка, Вишневе, Вівчарне, Задорожнє, Зелене, Значкове, Любомирівка, Нововасилівка, Новоселівка, Новоукраїнка, Павлівське, Першозванівка, Поди, Резедівка, Роздолля, Семененкове, Спасівка та Шевченкове.

Площа громади складає 144,4 км², проживає на території ОТГ - 3589 мешканців (дані за 2018 р.).

З дня утворення громади на цій території чимало видозмінилося: починаючи від інфраструктури завершуючи освітнім процесом.

Оновлення системи вуличного освітлення, розробка генпланів, прокладання тротуарів,  – це лише частина результатів роботи. Крім того, на території Павлівської громади функціонує ЦНАП, який надає близько 100 послуг. На базі державної установи працює держреєстратор. Зокрема, закуплено нове обладнання для видачі закордонних паспортів та ID-карток.

На території об’єднаної територіальної громади функціонують: школи, заклади культури, фельдшерсько — акушерський пункт.

До слова, на території громади відновлено водопостачання. На його реконструкцію було виділено близько 2 млн грн. Так, спільними з областю зусиллями була встановлена водонапірна вежа Рожновського.

«Маємо перші результати й з вуличним освітленням – за ці два роки ліхтарі засвітили в 16 селах, на 4 інші – розробляються проекти », - підкреслює секретар Павлівської сільради Ірина Миколенко.

Так, в червні 2019 року в с. Семененкове було відкрито мультимедійну  бібліотеку, адже не кожен має доступ до Інтернету. Цей заклад об’єднав мешканців воєдино: тут можуть займатися школярі; для пенсіонерів – виписують друковану періодику.

Велику увагу громада приділяє й освітньому процесу, адже діти – «це наше майбутнє»:

«Я можу сказати, що багато чого зроблено в цей період: ми поміняли комп’ютерний клас, створена мультимедіа, проводиться реконструкція харчоблоку, створені всі умови аби учні займалися в Новій українській школі», - ділиться директор Семененківського НВК Любов Попович.

Приємно здивувала журналістів Нововасилівський НВК на чолі з директоркою Оленою Барною. На сьогодні в школі здобувають освіту 99 учнів. Крім того, школярі систематично подають заявки на участь в всеукраїнських конкурсах та здобувають призові місця.

«Зміни у нас дуже кардинальні. В цьому році був замінений основний вхід, відбувся поточний ремонт. Ми встановили рукомийники, поміняли вікна та двері. А основною гордістю є Нова українська школа», - зазначає директор Нововасилівського НВК Олена Барна.

Багато зусиль керівництва спрямовані на згуртованість жителів. Тож, час від часу проводять культзаходи у відновленому Нововасилівському будинку народної творчості та дозвілля. За словами місцевих мешканців ще до утворення громади – будинок культури не функціонував, вікна були забиті. Та вже сьогодні худкерівник Ірина Павлюкова з радістю ділиться активностями мешканців.

 Наразі готуються до святкування Дня села. На базі будинку культури відкрита сучасна гурткова кімната, вітальня з унікальними артефактами. До того ж, на території с. Нововасилівське встановлюють стратегічний об’єкт - котельню, до якого будуть підключені: школа, будинок культури та ФАП.

«Ми з радістю спостерігаємо за тим, як наші люди усвідомлюють потребу в об’єднанні зусиль для вирішення своїх потреб і не бояться брати на себе таку відповідальність», – ділиться секретар Павлівської сільради Ірина Миколенко.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі