"Золоті яйця" для запорізьких навчальних закладів, або як збагачуються на харчуванні дітей?

'Золоті яйця' для запорізьких навчальних закладів, або як збагачуються на харчуванні дітей?

Сьогодні все більшої уваги привертає питання якості та вартості харчових продуктів, які постачаються у дошкільні заклади Запоріжжя.

Так, журналістів видання "Факти Запоріжжя" прикував увагу тендер Територіального відділу освіти Хортицького району від Департаменту освіти та науки ЗМР.

Тендер проходив ще у листопаді минулого року.

Тендер проведений за процедурою допорогової закупівлі,  яка передбачає, що замовник самостійно вибирають, шукають постачальника.

Відповідно до «Договору №268 про закупівлю» ТОВ «Респекс Сіті» зобов’язується поставити зазначений товар. Кількість товару 23 тис. курячих яєць.  Ціна договору становить суму 77,8 тис. грн. Тобто, територіальний відділ освіти закуповує оптом курячі яйця ціною 3,38 грн. В той час як роздрібна ціна у магазині складає менш як 20 грн.

Більш того, договір підписаний з фігурантом кримінального провадження № 12018080000000244 від 27 серпня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем). У ході досудового розслідування слідчі з’ясували, що посадові особи - розпорядники бюджетних коштів обласного та місцевого рівня, у змові із суб'єктами господарської діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, всупереч інтересам служби, проводили постачання невідповідної за договорами продукції, під час здійснення закупівлі харчових продуктів до бюджетних закладів, чим завдали тяжкі наслідки.

Як бачимо, посадові особи департаменту та територіальних відділів освіти намагаються «якнайкраще» нагодувати дітей, так що купують продукти дорожчі, аніж у магазинах.  Додамо, що батьки, діти яких відвідують садок сплачують 25 грн/день за харчування дітей.

Нагадаємо, міський голова Володимир Буряк доручив знизити ціну у тендерах та Департаменту освіти і науки. Крім того Держаудитслужба перевірятиме тендери та закупівлі на наявність в них порушень, результати яких, будуть надаватися гуманітарною комісією на черговій сесії. 

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі